Konwenty

Komiksowo na Pyrkonie


Autor: Redakcja | Opublikowany 16 lutego 2012 o 16:02 |

Kto z Was nie miał w rękach kultowego komiksu Thorgal może żałować. Oto na Pyrkon, po wielu latach przebywania na obczyźnie, znów zawita Grzegorz Rosiński, twórca legendarnych kresek i konturów.

Choć wydawać by się mogło, że sylwetki rysownika nie trzeba przybliżać my szepniemy słówko o tym i o tamtym:

Grzegorz Rosiński od ukończenia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie tworzył ilustracje do książek i kolejnych części komiksowych serii, m.in. : Legendarnej historii Polski, Kapitana Żbika, Pilota Śmigłowca. Redagował także pismo poświęcone fanom komiksów. Po 10 latach kariery rysowniczej w kraju, autor wyjechał do Belgii, gdzie poznał Jeana Van Hamme'a, który zaproponował mu narysowanie Thorgala. Nie trzeba dodawać, że komiks okazał się największym, europejskim sukcesem, czyż nie?

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Na Pyrkonie pojawi się także Michał „Śledziu” Śledziński, rysownik i twórca komiksowy. Śledziu jest współtwórcą i redaktorem naczelnym magazynu komiksowego Produkt, P Lux, zina Azbest oraz autorem serii komiksowej "Osiedle Swoboda", "Wartości rodzinne" i wielu innych. Od grudnia 2006 roku tworzy w Internecie komiksową parodię gry Gears of War pt. "Bears of War". Wisienką na torcie jest tom "Kim jest "Biała Mewa"?", pierwszy zeszyt przygód komisarz Michała Żbika, wnuka słynnego kapitana MO Żbika.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie