Spotkania z fantastyką w Lublinie

W tym miesiącu Cytadela Syriusza przygotowała kolejne ciekawe spotkania dla osób zainteresowanych fantastyką.

14 lutego - ACTA a Transhumanizm: Czeka nas cyber-piekło? – Marcin `Mazgarox` Garbowski
Transhumanizm jako nurt naciskający na doskonalenie człowieka za pomocą technologii dla powszechnego poprawienia bytu ludzkiego stanął pod znakiem zapytania w świetle traktatu ACTA i jemu podobnych odgórnych ustaleń na poziomie ponadpaństwowym. Czy reglamentowany dostęp do technologii ograniczy dostęp do cudów techniki tylko dla najbogatszych? Czy może techniki o których mowa u transhumanistów posłużą do gnębienia obywateli? Warto przyjrzeć się niektórym dalekosiężnym skutkom podpisania ACTA - co może się stać, a dotąd było uważane tylko za teorię spiskową.

21 lutego - Magia pasterzy karpackich – prof. Krzysztof Grzywnowicz
Chcielibyście dowiedzieć się, jaką magią posługują się górale? Interesujecie się szamanizmem? Lubicie grzybki służące do kontaktów z numinosum? Ta prelekcja jest właśnie dla Was!

28 lutego - Paradoksy fizyczne – Marlena Stefaniak
Czyli twierdzenia logiczne prowadzące do zaskakujących lub sprzecznych wniosków. Sprzeczność ta może być wynikiem błędów w sformułowaniu twierdzenia, przyjęcia błędnych założeń a może też być sprzecznością pozorną. Poruszone zostaną paradoksy: dziadka, bliźniąt, EPR, Olbersa, Gibbsa, Algola i paradoks hydrostatyczny.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK (ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 19.00 rozpoczyna się prelekcja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez organizatorów biblioteki.

Przerwa na reklamę

Kinguin Deus Ex: Mankind Divided 468x60
komentarze zapewnia Disqus

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!

Polecane odcinki

 • KonTroll #15

  Premiera Łotra 1 w kinie Nowe Horyzonty

 • Polcon 2016 #1

  Cosplay - konkurs strojów

 • KonTroll #13

  Ziemie Jałowe 2016 - 24h na konwencie post apo

 • Materiały dodatkowe #29

  Krew i Wino - Scenarzyści o dodatku do Wiedźmina 3 - FMF w Krakowie

 • FALKON 2015 #1

  G.F. Darwin - spotkanie z twórcami

 • Pyrkon 2015 #1

  Odcinek 1