Literatura

Świetlik walczy z ciemnością


Autor: Redakcja | Opublikowany 23 grudnia 2013 o 11:12 |

Co jakiś czas informujemy was o inicjatywach związanych z działalnością fanów serialu Firefly. W Polsce działa już od jakiegoś czasu grupa Browncoats of Poland, która stara się iść w ślady dużo większego i starszego fandomu zza oceanu. I tym razem stworzyli coś niezwykłego, na co warto zwrócić uwagę - książkę dla najmłodszych.

Co może mały robaczek w starciu z prawdziwą ciemnością? Niewiele, chyba że ma sprawdzonych przyjaciół i odwagę, by zaryzykować wszystko. Odnóża, skrzydełka i pancerzyki idą w ruch, bo nadchodzi czas bohaterskich świetlików!

Świetlik w ciemności to książeczka dla dzieci napisana przez Jakuba Ćwieka - pisarza i założyciela grupy Browncoats of Poland. Wydanie posiada piękną oprawę graficzną autorstwa Magdaleny Babińskiego. Ale nie autorzy są tu najważniejsi, a cel!

A jest on szczytny. Wszystkie zyski z książki zostaną przekazane na rzecz wspierania czytelnictwa wśród dzieci. Dobrze wiemy, że z czytaniem u naszych rodaków jest coraz gorzej. Ale właśnie my - fantaści - najlepiej wiemy, jak bardzo czytanie jest przydatne i jak bardzo rozwija.

Cena książeczki to 40 zł - z pozoru sporo, ale chodzi o to, żeby zebrać porzadną sumę na wsparcie dzieciaków. Dlatego zachęcamy was do wspierania akcji polskich Browncoatsów i zakupu książki bezpośrednio w sklepie internetowym. Premiera Świetlika w ciemności odbyła się 20 grudnia. Jeżeli nawet nie kupicie książki w formie prezentu świątecznego, to warto tak czy inaczej wesprzeć akcję.

Fragment książki dostępny jest za pośrednictwem strony Browncoats of Poland.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie