Konwenty

Mark Hodder gościem Dni Fantastyki


Autor: Redakcja | Opublikowany 11 marca 2013 o 22:03 |

Autor docenionej na świecie serii o Burtonie i Swinburnie - Mark Hodder już w maju odwiedzi Polskę, jako gość IX edycji wrocławskich Dni Fantastyki.

Związany jest m.in. z BBC, dla którego pisał teksty. Próbował swoich sił również jako redaktor, dziennikarz, twórcą witryn internetowych. Pracował niemal we wszystkich tradycyjnych i elektronicznych mediach Londynu. Praktycznie całe jego zawodowe życie jest związane z tym miastem. Jest twórcą oraz opiekunem witryny BLAKIANA (www.sextonblake.co.uk) skarbnicy wiedzy i prawdziwej mekce fanów Sextona Blake'a, fikcyjnego detektywa, najgłośniejszej postaci w historii angielskiego przemysłu wydawniczego.

Z wykształcenia kulturoznawca, jest wielbicielem historii Wielkiej Brytanii (przede wszystkim okresu od 1850 do 1950 r.), dobrej kuchni, najnowszych gadżetów, kultowej telewizji (ITC rządzi!), Toma Waitsa i całego mnóstwa innych dziwactw. Od 2008 roku mieszka w Walencji. Jak wyjaśnia, przeprowadził się tam uciekając od stresu i w poszukiwaniu klimatu sprzyjającego pisaniu powieści. Trafił idealnie - jego literacki debiut, pierwszy tom serii Burton i Swinburne, uhonorowany Nagrodą Philipa K. Dicka to jedno z najgłośniejszych wydarzeń literackich 2011 r. w Wielkiej Brytanii. Najczęściej można spotkać Marka opartego o pień palmy, z pasją wystukującego na klawiaturze laptopa kolejne wersy swoich książek.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie