Warszaty muzyczne grupy Tryzyna

Z wielką przyjemnością informujemy, że na Dniach Fantastyki pojawi się grupa Tryzna, zajmująca się rekonstrukcją kultury średniowiecznej, a w szczególności muzyki dawnej Europy Wschodniej i Północnej.

Ta trójca ze Szczecina – Krzysztof Radew, Karina Nowak i Michał Matynia – jest naprawdę zapalona do muzyki historycznej. Każde z nich gra na wielu instrumentach, chociaż preferuje inny typ – dęte, strunowe, smyczkowe. Samo granie to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Ich prawdziwym atutem są ciągłe badania w tematyce instrumentów historycznych oraz samodzielne próby odtworzenia owych na podstawie rzeźb, rycin i literatury. Nie można też pominąć muzyki własnej kompozycji, oraz tego, co z muzyką się wiąże, czyli tańca – wszystko to nieobce jest Tryźnie.

Dla zainteresowanych zespół poprowadzi dwa typy warsztatów: tańca z muzyką na żywo oraz konstruowania instrumentów, gdzie własnoręcznie będzie można wykonać prosty drewniany instrument muzyczny, a dzięki jego prostej konstrukcji i użyciu łatwo dostępnych narzędzi będziecie mogli ponownie spróbować stworzyć coś takiego w domach. Ponadto przed warsztatami tańców zespół da krótki pokaz swoich umiejętności muzycznych.

Informacje na temat zapisów już wkrótce.

Przerwa na reklamę

Kinguin Deus Ex: Mankind Divided 468x60
komentarze zapewnia Disqus

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!

Polecane odcinki

 • KonTroll #15

  Premiera Łotra 1 w kinie Nowe Horyzonty

 • Polcon 2016 #1

  Cosplay - konkurs strojów

 • KonTroll #13

  Ziemie Jałowe 2016 - 24h na konwencie post apo

 • Materiały dodatkowe #29

  Krew i Wino - Scenarzyści o dodatku do Wiedźmina 3 - FMF w Krakowie

 • FALKON 2015 #1

  G.F. Darwin - spotkanie z twórcami

 • Pyrkon 2015 #1

  Odcinek 1