Garść Nawikonowych nowości na lipiec!

Info od organizatorów:

Do grona ekip rekonstrukcyjnych dołącza Grupa Rekonstrukcji Historycznej Othala – dzięki nim będziecie mogli zapoznać się podczas Nawikonu z uzbrojeniem, umundurowaniem i wyposażeniem oddziałów Waffen SS jak i partyzantów Armii Krajowej"GRH Othala to grupa skupiająca ludzi zainteresowanych tematyką ostatnich lat wojennych zmagań podczas II wojny światowej. Wstępując w nasze szeregi poznasz smak prawdziwego życia na pierwszej linii frontu zwykłego niemieckiego „trepa” a także klimat walk i konspiracji oddziałów partyzanckich na terenach Generalnej Guberni.
Othala podzielona jest na sekcję partyzancką i sekcję wojsk niemieckich z naciskiem na Waffen SS i Oddziały Grenadierów Ludowych."

Ponadto do grona gości konwentu dołączyła kolejna osoba – polski pisarz i historyk, , Jacek Lech Komuda.

Jacek Lech Komuda jest Autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. Od 2002 związany z lubelskim wydawnictwem Fabryka Słów, w którym opublikował łącznie około dwudziestu książek. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. W 2009 rozpoczął cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest właśnie Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

W 2009 otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi za marynistyczną powieść Galeony wojny. Jego Diabeł Łańcucki był z kolei nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „Gamestar”, pracował również w „Clicku!” i „Komputer Świat Gry”.

Na koniec pragniemy poinformować iż powiększyło się także grono naszych sponsorów – dołączył do niego sklep Game Keeper

który oprócz sponsoringu udostępni swoje gry do Games Room-u.

Do zobaczenia 18-20 października na rzeszowskim Nawikonie! Nie może was tam zabraknąć!

Przerwa na reklamę

Kinguin Deus Ex: Mankind Divided 468x60
komentarze zapewnia Disqus

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!

Polecane odcinki

 • KonTroll #15

  Premiera Łotra 1 w kinie Nowe Horyzonty

 • Polcon 2016 #1

  Cosplay - konkurs strojów

 • KonTroll #13

  Ziemie Jałowe 2016 - 24h na konwencie post apo

 • Materiały dodatkowe #29

  Krew i Wino - Scenarzyści o dodatku do Wiedźmina 3 - FMF w Krakowie

 • FALKON 2015 #1

  G.F. Darwin - spotkanie z twórcami

 • Pyrkon 2015 #1

  Odcinek 1