Jagacon - informacje

Konwent Jagacon, który odbędzie się w dniach 3-4 sierpnia 2013 roku w Suchedniowie, to świętokrzyska impreza poświęcona szeroko pojętej fantastyce. Tematem przewodnim tegorocznej edycji imprezy będą legendy i podania świętokrzyskie.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy szereg atrakcji, wśród których każdy fan fantastyki i gier znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od zróżnicowanych prelekcji, poprzez panele dyskusyjne, a na warsztatach tematycznych kończąc jesteśmy w stanie zapewnić, że nikt nie opuści terenu konwentu znudzony.

Miłośnicy gier również nie będą mogli narzekać na brak rozrywek. Specjalnie z myślą o nich przygotowany został blok gier fabularnych oraz LARPów. Do dyspozycji uczestników znajdzie się również mnóstwo gier planszowych, w które będzie można grać przez cały czas trwania konwentu.

Dodatkowymi atrakcjami konwentu będą ognisko, warsztaty łucznicze, akustyczny koncert projektu „Zwierzę natchnione” oraz pokaz tańca ognia.

Jeżeli myślisz o zakupie fantastycznej książki, nie będzie ku temu lepszej okazji. Na czas trwania konwentu otwarte będą różnego rodzaju stoiska, na których zakupić będzie można szerokie spektrum literatury fantasy, science-fiction i gatunków pobliskich. I wszystko to w promocyjnych, konwentowych cenach.

Koszt imprezy wynosi jedynie 5 zł. Kwota ta upoważnia uczestnika do pozostania na terenie imprezy przez cały jej czas (od soboty od godziny 12:00 do niedzieli do godziny 15:00) oraz do korzystania ze wszystkich atrakcji konwentowych. Każdy uczestnik, który chce zostać na noc powinien mieć ze sobą śpiwór i karimatę oraz mieć ukończone 15 lat.

Głównymi organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Tygiel oraz Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie. Wsparcia przy organizacji imprezy udzielili: LGD Wokół Łysej Góry, klub miłośników fantastyki Ha’Tak, Księgarnia Pod Zegarem, Stowarzyszenie Paradox, Stowarzyszenie Młodzieży Suchedniowa, Suchedniowska Korporacja Samorządowa, klub łuczniczy OLIMPIA, klub Trzy Kości, sieć kin Helios, Centrum Gier BARD oraz Fabryka słów.

Głównym sponsorem imprezy jest Bank Spółdzielczy w Suchedniowie.

Przerwa na reklamę

Kinguin Deus Ex: Mankind Divided 468x60
komentarze zapewnia Disqus

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!

Polecane odcinki

 • KonTroll #15

  Premiera Łotra 1 w kinie Nowe Horyzonty

 • Polcon 2016 #1

  Cosplay - konkurs strojów

 • KonTroll #13

  Ziemie Jałowe 2016 - 24h na konwencie post apo

 • Materiały dodatkowe #29

  Krew i Wino - Scenarzyści o dodatku do Wiedźmina 3 - FMF w Krakowie

 • FALKON 2015 #1

  G.F. Darwin - spotkanie z twórcami

 • Pyrkon 2015 #1

  Odcinek 1