Konkursy Konwenty

Fantastyczny Atak Lublina - konkurs literacki


Autor: Redakcja | Opublikowany 23 sierpnia 2013 o 23:08 |

Mamy dla Was news prosto od organizatorów Falkonu:

W starych opuszczonych kamieniczkach z okiennicami zabitymi przeżartymi przez korniki deskami, w pustych brukowanych kocimi łbami zaułkach czy tuż pod powierzchnią ziemi, pod ciężkimi żeliwnymi pokrywami studzienek ściekowych tylko pozornie panuje cisza.

Za dnia czasem cicho wyje w nich wiatr, czasem jakaś osamotniona rama okienna uderza szarpana gwałtownym powiewem, czasem przemykający cicho kot obwieści głuszy swoją obecność miękkim miauknięciem. A nocą...

Nocą zaczyna się od szmeru. Pojedynczy, trudny do wyłapania dźwięk wpierw snuje się cicho po opuszczonych tunelach, wśród piętrzących się, zdobionych freskami ścian kamienic, pod wysokimi sufitami przestrzeni zasypanych gruzem i zbutwiałymi deskami. Potem szmer przeradza się w ciche westchnienie, jakby nagle, wśród tej dziwnej ciszy w ciemności, Stare Miasto budziło się do życia, a oddech jego przetaczał się echem pośród wyludnionych miejsc. Jakby z pradawnych czasów coś próbowało wydrzeć się z tych murów i uliczek i znów wyrwać się do życia...

Na szczęście większość tych, których zdziwić by mogło to nagłe poruszenie Miasta, dawno już śpi, kiedy ze snu budzi się Miasto Cieni, przez innych zwane Lublinem Pod.

Lublin był inspiracją dla wielu artystów: malarzy, pisarzy, poetów, dramatopisarzy, scenarzystów. Wszyscy oni zgodnie twierdzili, że nasze miasto ma w sobie coś urzekającego, tajemniczego, magicznego. Niektórzy mówią wprost, że Lublin ma duszę.

Chcemy, aby w tym roku miasto stało się również Waszą inspiracją do napisania tekstu na konkurs literacki. Aby było nie tylko piękną scenografią, ale pełnoprawnym bohaterem; abyście mogli przebudzić całą magię, która drzemie w uliczkach, kamienicach i zaułkach; odkryć przed nami jego fantastyczne oblicze.

Na autorów najlepszych tekstów czekają wejściówki na tegoroczny Festiwal Falkon, który odbędzie się w dniach 8 – 11 listopada, nagrody rzeczowe oraz publikacja w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik festiwalu, lub na stronie internetowej www.falkon.co.

Podpisane imieniem i nazwiskiem teksty prosimy wysyłać w załączniku na adres: [email protected], w temacie wpisując: KONKURS LITERACKI – FANTASTYCZNY ATAK LUBLINA, a w treści podając dane do korespondencji. Jedna osoba może wysłać tylko jeden własny tekst, mieszczący się w przedziale 5-30 tysięcy znaków (ze spacjami). Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

Na zgłoszenia czekamy do 15 września. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września.

 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie