Konwenty

Zlot Arda już za tydzień


Autor: Redakcja | Opublikowany 09 sierpnia 2013 o 22:08 |

To już ostatnia prosta dla X Zlotu Arda - konwentu terenowego miłośników dzieł J.R.R. Tolkiena.Ten odbędzie się za tydzień, w dniach 16-20 sierpnia w miejscowości Łącza pod Gliwicami. To także ostatni moment by zapisać się na Zlot i dołączyć do frakcji w ramach dwóch LARP-ów: Serce Mroku oraz Kleszcze Północy. A warto, bo na uczestników czekają liczne atrakcje.

Na stronie z programem konwentu znaleźć można liczne punkty, które wzbogacą pięciodniową imprezę. Wśród nich prelekcje, warsztaty, panele dyskusyjne, ale też liczne konkursy i turnieje. I to nie wszystko. Na konwencie pojawi się wystawa kolekcjonerskich figurek od firmy Sideshow wykonanych przez Weta, które stworzyło liczne elementy filmowego Władcy Pierścieni czy Hobbita.

Jednak najważniejsze punkty imprezy to dwa LARP-y. Zapisy na nie trwają już tylko do 12 sierpnia, więc trzeba się spieszyć, tym bardziej, że nie zostało ich wiele. Organizatorzy zapewniają jednak, że dla wszystkich uczestników znajdzie się miejsce w grze. Można zatem przyjechać na Zlot nawet bez uprzedniego zapisu na stronie internetowej. Gdybyście jednak skusili się na zapisanie, to pamiętajcie, że do 10 sierpnia możecie zapłacić obniżoną akredytację w przedpłacie, która wynosi 35 zł.

Jubileuszowy Zlot Arda będzie zorientowany na obchody dziesięciu lat konwentu, ale też integrację z nowymi uczestnikami, których w tym roku będzie całkiem sporo. Niewątpliwie to świetna okazja, by także pojawić się na imprezie i poznać ludzi zafascynowanych światem stworzonym przez J.R.R. Tolkiena.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie