Konwenty

Falkon - Fantastyczny Atak Lublina


Autor: Redakcja | Opublikowany 16 września 2013 o 13:09 |

Nadchodzi kolejna - już 14 edycja - Festiwalu Fantastyki Falkon. W tym roku konwent odbędzie się pod hasłem "Fantastyczny Atak Lublina". Po ubiegłorocznym sukcesie konwentu, organizatorzy planują w tym roku jeszcze więcej atrakcji.

14 Falkon odbędzie się w dniach 8-11 listopada. To o jeden dzień dłużej, niż rok temu. A to specjalne wydłużenie zawdzięczamy świętu 11 listopada i przez to wydłużonemu weekendowi. A więc przyjemności konwentowych będzie nas czekać o jedną trzecią więcej. 

Terenem konwentu, jak rok temu, będą Targi Lublin. Organizatorom udało się w tym roku otrzymać dostęp do większej przestrzeni na tym terenie, dzięki czemu będziemy bawić się na obydwu halach, o łącznej powierzchni przekraczającej 10 tysięcy metrów kwadratowych.

W programie znajdzie się około 600 punktów podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych. Wśród atrakcji pojawią się te zgłoszone przez uczestników, jak i tworzone na specjalne zamówienie koordynatorów bloków. My także planujemy własny punkt, więc śledźcie nas na bieżąco.

Tegoroczny konwent Falkon uświetni także kilku wyjątkowych gości zza granicy:

  • Kevin J. Anderson - współautor bestsellerowej serii Diuna. Także autor książek osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen i scenariuszy do komiksów.
  • Michael Pondsmith - twórca gry fabularnej Cyberpunkt 2020, który aktualnie uczestniczy przy pracach nad grą komputerową Cyberpunk 2077.
  • William King - autor cyklu książek o Feliksie i Gotreku, osadzonych w świecie Warhammera, ale także twórcy gier RPG, bitewniaków czy karcianek.

Jeżeli chcecie tworzyć punkty programu, to koniecznie zgłaszajcie swoje propozycje poprzez formularz umieszczony na stronie konwentu. Macie czas do 27 września.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie