Konwenty

Nawikon już za miesiąc


Autor: Redakcja | Opublikowany 30 września 2013 o 17:09 |

Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto odwiedzić Rzeszów w dniach 18-20 października, prezentujemy wam kilka wiadomości które powinny was do tego przekonać:

Na początek, główny news tego wydania wieści nawikonowych: Pojawił się wstępny program Nawikonu! Zachęcamy do zapoznania się z nim, przeglądnięcia atrakcji i wybrania tych które Was interesują. Aktualny program znajdziecie na stronie internetowej.

Pragniemy również poinformować, że do grona uczestników Nawikonu dołączył Geekozaur – reprezentowany przez niezastąpionych Lucka i Puszona, którzy przeprowadzą kilka punktów programu przeznaczonych dla miłośników seriali oraz RPG, w tym – jakżeby inaczej – Wolsunga (,W jak Wolsung, M jak Wolsung, koło zębate jak Wolsung!”), a ponadto NERD-owski konkurs – oraz Katarzyna Babis, Lubelska rysowniczka komiksów.

Tym samym znamy już wszystkich gości tegorocznego Nawikonu – są to:

- Jacek Komuda
- Katarzyna Babis
- Kazimierz Kyrcz
- Dawid Kain
- Geekozaur, czyli Michał "Puszon" Stachyra & Maciej "Lucek" Sabat

Niezaznajomionym z naszymi gośćmi, pozwolimy sobie krótko ich przedstawić:

Katarzyna Babis

Mieszkająca w Lublinie rysowniczka komiksów. Znana z komiksu „Tequila”; tworzyła także okładki do „Rysopisu Warsztatowego” czy „Ziniola”. Tworzone przez nią grafiki można obejrzeć na autorskiej stronie internetowej.

Jacek Lech Komuda

Autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. W 2009 rozpoczął cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest właśnie Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606. Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160.

Kazimierz Kyrcz

Polski pisarz fantastyki horroru, poeta i recenzent. Swoją twórczość − pisaną często w duecie z młodszymi autorami fantastyki − określa mianem „miejskiej grozy”. Z zawodu policjant. W 2005 wraz z Daiwdem Kainem stał się laureatem konkursu literackiego organizowanego przez wydawnictwo „Rebis”.

Dawid Kain

Polski pisarz horroru, groteski i bizarro-fiction, poeta i eseista. Publikował opowiadania w czasopismach fantastycznych, jak i w Internecie. Wraz z Kazimierzem Kyrczem zadebiutował zbiorem opowiadań „Piknik w piekle”.

Geekozaur – Michał „Puszon” Stachyra & Maciej „Lucek” Sabat

Geekozaur.pl – intertekstualny blog Puszona i lucka o fanach, konwentach, filmach, serialach, komiksach, książkach, jedzeniu i innych hobby w krytycznym sosie postmodernistycznej nerdozy.

Michał ‚Puszon’ Stachyra – wydawca Wolsunga, właściciel Kuźni Gier i marki Gry Na Zamówienie. Współautor przeszło 20 gier planszowych  i karcianych (min. Wiedźmin, Kapitan Bomba, Wiochmen), autor tekstów do Wolsunga. Były redaktor naczelny Magazynu Gry Planszowe. Publikował m.in. w Magii i Mieczu, Labiryncie, Hyperionie, Science Fiction i licznych portalach internetowych. Organizator licznych konwentów, prelegent i osobowość fandomowa

Maciej ‚lucek’ Sabat – współautor Wolsunga i kilku gier planszowych, tłumacz, redaktor. Ceniony wychowawca na RPGowycyh obozach,organizator całej masy konwentów, publikował m.in. w Literdarze, Filmradarze i jeszcze kilku miejscach, o których nie chcecie wiedzieć.  Maczał też swoje palce w kilku innych projektach związanych z grami bez prądu (jako autor, redaktor, tłumacz). Znawca bardzo szeroko pojętej popkultury. Niezwykła osobowość i osobistość.

 

Prezentujemy także informacje, na które z niecierpliwością czekały rzesze konwentowych wyżeraczy – gdzie w Rzeszowie udać się/skąd zamawiać dania podczas Nawikonu, aby zjeść/wypić coś w promocyjnej cenie. Proponujemy wam 2 lokalizacje w naszym mieście:

1. Pizzeria Torro wspomoże naszych głodnych uczestników udzialając 10% zniżki na pizzę w dowozie (łączącą się z ich promocją „dobierz za 1 zł”) oraz 15% zniżkę na miejscu w pizzerii znajdującej się kilka minut drogi od konwentu. http://www.pizzeriatorro.pl/

2. Pub Talizman również zaprasza konwentowiczów w swe progi. Za okazaniem identyfikatora piwo kosztować będzie tylko 4,5 zł. Pub udostępnia także gry planszowe do grania w czasie konsumpcji. https://www.facebook.com/PubTalizman/info

 

Informujemy także iż rozszerzyła się ponownie lista naszych sponsorów – dołączyli do niej:

-Sklep BARD (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=166 )
-Wydawnictwo Agharta  (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=136 )
-Wydawnictwo Znak (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=136 )
-Studio Reklamy FROG ( http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=136 )
- Wydawnictwo Powergraph (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?paged=2 )
-Wydawnictwo SQN (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=91 )
-Wydawnictwo Iskry (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=88 )

 

Na koniec, przypominamy konwentowiczom o zasadach uczestnictwa osób niepełnoletnich w naszej imprezie, oraz prosimy o zapoznanie się z jej regulaminem:

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat konwentu, zapraszamy na:

http://www.nawikon.pl/

Ponownie zapraszamy także na fanpgage na facebook – tam pojawiają się najświeższe wieści dotyczące naszego konwentu


Do zobaczenia w Rzeszowie 18-20 października!

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie