Konwenty

RetroGralnia 2014 - Święto starych gier i zabytkowych komputerów we Wrocławiu


Autor: Redakcja | Opublikowany 21 lutego 2014 o 11:02 |

W dniach 21-22 czerwca we wrocławskim Ośrodku Działań Firlej na ulicy Grabiszyńskiej 56 będzie mieć miejsce dwudniowa impreza, pod patronatem Wrocławia Europejskiej Stolicy Kultury 2016,  poświęcona starym grom, zabytkowym komputerom i konsolom pochodzącym z lat 70-90’ ubiegłego wieku oraz wrocławskim zabytkom informatyki, takim jak komputery Elwro. Organizatorzy udostępnią odwiedzającym możliwość zagrania na historycznym sprzęcie i grach, które pomimo upływu lat nie straciły nic ze swojej atrakcyjności.  Na imprezie znajdą się także liczne turnieje, konkursy, wykłady poświęcone sprzętowi i grom, czy strefa historyczna. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowane zostaną specjalne dla nich stanowiska. Podczas imprezy pokazane będą także obrazy inspirowane stylistyką gier wideo i lat osiemdziesiątych.

Ceny wejściówek na imprezę to 10 zł za jeden dzień, 15 zł za dwa dni dla dzieci do lat dwunastu, 15 i 25 zł dla dorosłych, istnieje możliwość wykupienia także bilety rodzinnego (opiekun z dwojgiem dzieci). Dzieci do lat czterech mogą przebywać na imprezie bez opłaty.

RetroGralnia to inicjatywa mająca przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Pozwoli ona również na zapoznanie się z ogromną ilością sprzętu, który nie dotarł do nas w tamtym czasie, a był popularny na całym świecie.

Drugim, równie ważnym, a może ważniejszym celem RetroGralni jest prezentacja historii komputerów i gier osobom młodszym i dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

RetroGralnia ma także na celu pokazanie, jak ważnym miejscem dla rozwoju informatyki był i jest Wrocław – miasto w których produkowano polskie komputery Elwro, czy jedyna polską konsolę Amiproda TVG-10 – miasto, w którym obecnie znajdują się oddziały takich potentatów, jak Google, IBM, czy HP.

Celem nadrzędnym imprezy jest jednak przede wszystkim zapewnienie swoim gościom dwóch dni dobrej zabawy i rozrywki, zarówno dla ludzi starszych, młodszych i dzieci – tak aby połączyć te różne pokolenia i zarazić ich choć trochę pasją, jaką się organizatorzy imprezy.

Wszelkie informacje dotyczące imprezy znaleźć można na stronie 2014.retrogralnia.pl i uzyskać pod emailem [email protected] i telefonem 727 235 156.

Informacje

Czas i Miejsce: 21-22 czerwca 2014, Firlej, Grabiszyńska 56

Bilety:

  • Normalne: 15 zł – jednodniowe, 25 zł – dwudniowe

  • Ulgowe: 10 zł – jednodniowe, 15 zł – dwudniowe (dzieci do lat 12)

  • Rodzinne:  25 zł – jednodniowe, 40 zł  - dwudniowe (opiekun +2 dzieci)

  • Dzieci do lat 4: darmowe wejście

Organizator:  Fundacja Pro Fantastica

Koordynator projektu: Jakub Rzepecki, tel. 727 235 156, e-mail: [email protected]

Strona WWW: http://2014.retrogralnia.pl

Źródlo: notka prasowa

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie