ZjaVa rusza już dziś!

Już dziś rozpoczyna się piąta edycja zjAvy. Warto odwiedzić stronę konwentu - można tam znaleźć wszystkie niezbędne informacje, w tym gotowy do wydrukowania formularz mający przyspieszyć akredytację uczestników, który należy wypełnić i przynieść ze sobą, druk pozwolenia na uczestnictwo dla osób poniżej 18 roku życia a także elektroniczny formularz zapisów na sesję. 

Ze strony można pobrać broszurę informacyjną w formacie pdf a także dowiedzieć się wszystkiego na temat programu. Jak zapowiada się zjAva 5?

RPGowo:

Jak co roku zjAva oferuje dużą ilość sesji RPG, tym razem nie tylko w ramach Loterii RPG ale również konkursu Gramy! Express, czy rozgrywek w systemy niezależne w ramach Orient Expressu. W trakcie konwentu będzie można zapoznać się z dwiema, wydawanymi dzięki crowdfundingowemu serwisowi polakpotrafi.pl, grami RPG: Diademem, Andrzeja Rylskiego i S/lay w/Me - wydawaną przez Jacka Gołębiowskiego. Odbędą się rónież spotkania z zespołem polakpotrafi.pl. Zainteresowani będą też mogli spotkać się z twórcami 3 edycji Dzikich Pól, oraz wziąć udział w licznych prelekcjach dotyczących gier fabularnych.

LARPowo:

W tym roku na zjAvie po raz pierwszy odbędzie się konkurs na najleszych prowadzących i najlepszych graczy LARPowych. Z regulaminem konkursów oraz ofertą dram można zapoznać się na stronie konwentu.

Planszówkowo:

zjAva 5 to duży Games Room planszówkowy o powierzchni blisko 1000 m kwadratowych, w którym znajdzie się wypożyczalnia gier (blisko 200 tytułów), oraz strefy wydawców i strefy turniejowo/pokazowe. Rebel.pl zaprezentuje gry które już wydali (Jungle Speed Safari, 7 Cudów Świata, Dobble) oraz, które zamierzają wydać (Splendor, World of Tanks: Rush, Lewis & Clark, Packet Row, Nations), oprócz tego nie zabraknie oczywiście tradycyjnej loterii. LocWorks + Luzodajnia uraczą uczestników rozgrywkami Crokinole, Chez Cthulhu, Alien Frontiers, oraz kreatywnym konkursem Pimp my die. Swoje gry zaprezentuje rónież wydawnictwo Portal (m.in. premiera dwóch armii do 3 edycji Neuroshimy Hex, czy turniej gry Tezeusz), będzie można pograć w prototypy Fabryki Gier Historycznych takie jak Obcy, Cywilizacja, Bitwa Magów oraz Arka zwierzaków. Nie zabraknie turniejów karciankowych:m.in. Netrunner, Summoner Wars, Munchkin, Doom Trooper, Yu-Gi-Oh. Wydawnictwo ISA zaprezentuje system Heroclix, a Granna poprowadzi turniej Gringo. 

Więcej atrakcji i dodatkowych informacji znajdziecie na stronie konwentu. Zapraszamy, to już dziś!.

Przerwa na reklamę

Kinguin Deus Ex: Mankind Divided 468x60
komentarze zapewnia Disqus

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!

Polecane odcinki

 • KonTroll #15

  Premiera Łotra 1 w kinie Nowe Horyzonty

 • Polcon 2016 #1

  Cosplay - konkurs strojów

 • KonTroll #13

  Ziemie Jałowe 2016 - 24h na konwencie post apo

 • Materiały dodatkowe #29

  Krew i Wino - Scenarzyści o dodatku do Wiedźmina 3 - FMF w Krakowie

 • FALKON 2015 #1

  G.F. Darwin - spotkanie z twórcami

 • Pyrkon 2015 #1

  Odcinek 1