Konwenty

II Wielki Bój Planszówkowy


Autor: Redakcja | Opublikowany 04 stycznia 2016 o 22:01 |

Zapraszamy na II Wielki Bój Planszówkowy. Odbędzie się on w dniach 16-17 stycznia 2016 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach (ul Ściegiennego 13)

W sobotę start programu przewidziany jest na godzinę 10:00 a zakończanie na 20:00. W niedzielę natomiast zabawa odbywa się w godzinach 10:00-18:00.

W ubiegłym roku przewinęło się ponad 300 uczestników. Wyglądało to tak.

Gry planszowe, którym poświęcony jest Wielki Bój przechodzą swego rodzaju renesans. Przestaje się je kojarzyć z takimi grami jak Eurobiznes, Scrabble czy Chińczyk a dostrzega się ogrom i zróżnicowanie jakie jest w nich ukryte. W Wielkim Boju będziecie mogli spotkać i poznać wiele planszówek, o których do tej pory nie wiedzieliście. Zaczynając od lekkich i przyjemnych gier rodzinnych a kończąc na mocno rozbudowanych, spędzicie bez mała kilka godzin bawiąc się cały czas bardzo intensywnie. Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z fenomenem gier planszowych - alternatywy do gier video.

Na WBP składać się będą dwa pomieszczenia - sala do gier rodzinnych oraz sala dla graczy zaawansowanych.

W pierwszym lokum gry będą czekać rozłożone na stolikach, z gotowymi do tłumaczenia zasad wolontariuszami i wydawnictwo G3. Nie zabraknie również stanowiska Instytutu Pamięci Narodowej wraz z serią gier edukacyjnych.

W drugim pomieszczeniu każdy planszówkowy wyjadacz znajdzie coś dla siebie. Zostanie utworzona wypożyczalnia gier, której różnorodność bije duże konwenty - wystarczy wspomnieć zawrotną liczbę 400 planszówek zgromadzonych na pierwszej edycji wydarzenia. W każdą z nich będzie można zagrać na miejscu.

Do kolejnych atrakcji należą m.in. prezentacja oraz turniej autorskiej gry planszowej "Stereotypki”, prezentacja wydawnictwa Lucrum Games i ich gry "RED7", turniej gry bitewnej Afterglow pod dachem Wojewódzkiego Domu Kultury (start w sobotę o 10:00) a także after party w Klubokawiarni QUEST (start w sobotę o 20:30 przy ul.Dużej 7).

Dodatkowo spodziewać się można innych turniejów (Dobble, Potwory w Tokio, Big Deal, Carcassone, BANG!) a także sali prelekcyjnej gdzie m.in. odbędzie panel dyskusyjny na temat losowości w grach planszowych. Dodatkowo w drugi dzień wydarzenia odbędzie PreRelease nowego dodatku Oath of the Gatewatch do kolekcjonerskiej gry karcianej Magic the Gathering.

Dla osób spoza Kielc zapewniony będzie nocleg (z soboty na niedzielę) w szkole nieopodal biblioteki. Będziecie potrzebować śpiwora i karimaty.

Głównym organizatorem imprezy jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Rolę współorganizatorów wzięli na siebie Stowarzyszenie Tygiel, Muzeum Zabawek i Zabawy, Klub Miłośników gier bez prądu 3 Kości, Klub gier bitewnych Kieł, sklepy GryFIK oraz Wargamer.

Partnerami wydarzenia są: GRANNA, EGMONT, Galakta, BARD, Rebel, Lucrum Games, Board To Be Wild, Instytut Pamięci Narodowej, Klubokawiarnia QUEST, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach oraz VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Więcej szczegółów oraz szczegółowy plan imprezy znajdziecie na stronie www oraz na Facebooku.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie