Książka

Gra o Tron w Parku Jurajskim?


Autor: Redakcja | Opublikowany 20 marca 2016 o 11:03 |

Kilka dni temu światło dzienne ujrzało polskie wydanie książki "Władcy Dinozaurów". Powieść autorstwa Victora Milána to bardzo nietypowe połączenie czternastowiecznej europy ze światem pełnym dinozaurów sprzed milionów lat. Co nas czeka w tym niezwykłym miksie settingów?

Intrygi, piękno, brutalność i dinozaury - witajcie w Raju

Raj - świat powołany do życia przez Ośmiu Stwórców, którzy toczą w nim gry władzy i namiętności - jest rozległy, różnorodny i często okrutny. Zamieszkują go ludzie, lecz dominują dinozaury - dzikie potwory, ale też udomowione, wykorzystywane do pracy i podczas wojen. Na lądzie królują ogromni roślinożercy, jak brachiozaury, a także straszliwi drapieżcy, w tym allozaury oraz budzące największy strach tyranozaury.

Zakuci w zbroje rycerze wyruszają w bój na dinozaurach, by stawić czołoszkolonym do walki triceratopsom noszącym na grzbietach zbuntowanych chłopów. Zasiadający na Zębatym Tronie cesarz Nuevaropy Felipe - będący dotąd jedynie marionetką - pragnie przejąć realną władzę i wszczyna wojny mogące obrócić w proch cały kontynent zwany Głową Tyrana. Czy jednak przyczyną walk jest wyłącznie ambicja władcy, czy też kryją się za nią inne, bardziej złowieszcze siły?

Kwitnący, egzotyczny i pełen chaosu świat stworzony przez Victora Milána przypomina czternastowieczną Europę z jej dynastycznymi konfliktami, wojnami religijnymi i intrygami. ale najskuteczniejszą bronią są w nim dinozaury.

Książka dostępna jest w księgarniach od 16 marca. Tłumaczenie przygotował Michał Jakuszewski. Cena okładkowa to 39,90 zł. 

Choć to połączenie może wydawać się egzotyczne, sam George R. R. Martin przyznał, że "ta książka to rewelacyjne połączenie Parku Jurajskiego z Grą o tron". Warto dać jej szansę. Wkrótce spodziewajcie się także naszej recenzji tej pozycji w ramach programu Na Marginesie.

Źródło: Informacja prasowa wydawcy

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie