Konwenty

Whomanikon


Autor: Redakcja | Opublikowany 16 marca 2016 o 23:03 |

Whomanikon to pierwszy w Polsce konwent fanów Doctora Who, który w całości będzie poświęcony kultowego brytyjskiemu serialowi science fiction, łączącemu ludzi w miłości do podróży przez czas i przestrzeń od 1963 roku. Wielbiciele Doktora wiedzą, że życie bez odrobiny szaleństwa jest życiem smutnym, a prawdziwa impreza zaczyna się dopiero gdy ktoś przyniesie żelki. Przede wszystkim jednak potrafią docenić dobrą przygodę, zwłaszcza w gronie osób, które łączy wspólna pasja.

Konwent organizują fani Doctora Who skupieni wokół portalu Gallifrey.pl oraz klub fantastyki Krakowskie Smoki. Impreza odbędzie się 12 marca 2016 w budynku Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Konwent jest planowany na jeden dzień i będzie obejmował:
⦁    prelekcje,
⦁    konkursy z nagrodami,
⦁    konkurs cosplay,
⦁    inne atrakcje.

Organizatorzy:

⦁    Krakowskie Smoki są klubem zajmującym się różnymi formami promocji fantastyki. Oprócz regularnych spotkań klubu organizują liczne wydarzania takie jak konwenty (Serialkon, Smokon), warsztaty i konkursy. Szczegóły na temat działalności klubu można znaleźć na jego stronie internetowej (http://krakowskiesmoki.historiavita.pl).

⦁    Gallifrey.pl to największy polski serwis internetowy poświęcony serialowi Doctor Who oraz wszelkim innym tematom z nim związanym. Istnieje od roku 2013 i zawiera zarówno aktualne informacje, wywiady z twórcami, jak i publicystykę tworzoną przez redakcję i osoby współpracujące.


Masz opinię? Wyraź swoje zdanie