The Bondage - polski komiks dostępny online

Prze ostatnie kilka lat medium jakim jest komiks przeżywa swoistego rodzaju renesans. Obrazkowe historie zaczynają wracać do łask, za sprawą kinowych i telewizyjnych adaptacji. Wielcy i ci mniejsi wydawcy prześcigają się wydając zupełnie nowe historie, ale czasami sięgają też po te starsze, aby na nowo dać szanse swoim wiernym czytelnikom, na cudowną podróż w czasie. Do tego wszystkiego są jeszcze fani – którzy znów zaczynają się organizować w fankluby, zjeżdżać się na konwentach i bawić się na cospleyach. Do tego wszystkiego nie można zapomnieć jeszcze o jednej grupie fanów – tych kreatywnych. Jedną z takich grup właśnie jest BAD INC STUDIO, które 13 Maja 2016 zamieściła w sieci pierwszy numer ich debiutanckiego komiksu – The Bondage.

Artur Rogowski – pomysłodawca i scenarzysta tak piszę o samym projekcie:
Nazywam się Artur Rogowski i mam 29 lat. Pochodzę z Krakowa, chociaż obecnie od kilku lat mieszkam w Walii. Od dziecka byłem fanem komiksu – nie tylko zagranicznego - a moja wielka miłość do historii w obrazkach była  - i jest nadal - ogromna. To właśnie sprawiło iż w roku 2013 wpadłem na pomysł stworzenia swojej własnej historii. Ponad 3 lata zajęło mi dopracowywanie fabuły i szukanie ludzi, którzy chcieliby ją ze mną stworzyć. Oto jestem w roku 2016, gdzie 13 maja, do sieci trafił komiks, którego jestem pomysłodawcą i współtwórcą. Ilustracje – przy użyciu tuszu i farb akwarelowych – są dziełem Marty Wagi. Komiks publikowany jest równocześnie w dwóch językach, a za tłumaczenie na język angielski odpowiadają: Grzegorz Like, Hannah Morgan.

The Bondage – to tajemnicza i tocząca się na naszych oczach historia Alexa Sanforda – lokalnego dilera ze skomplikowaną przeszłością i misją. Sceną dla wszystkich toczących się w komiksie wydarzeń, jest nowoczesne, skorumpowane i brudne miasto Nolton City. Alex wraz ze swoim przyjacielem, toczą nierówną walkę o przeżycie w brutalnym środowisku, w którym przemoc i bezkarność to codzienność. Ich starania spełzłyby zapewne na niczym, gdyby nie jeden z tych dni, kiedy zwykły przypadek sprawił iż życie Alexa, wywróciło się do góry nogami.

Komiks skierowany jest do starszych odbiorców, ze względu na treści i użyte w nim słownictwo. Całość możecie znaleźć do czytania za darmo na stronie internetowej.

Dodatkowo zachęcamy do polubienia ich strony facebookowej.

Przerwa na reklamę

Kinguin Deus Ex: Mankind Divided 468x60
komentarze zapewnia Disqus

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!

Polecane odcinki

 • KonTroll #15

  Premiera Łotra 1 w kinie Nowe Horyzonty

 • Polcon 2016 #1

  Cosplay - konkurs strojów

 • KonTroll #13

  Ziemie Jałowe 2016 - 24h na konwencie post apo

 • Materiały dodatkowe #29

  Krew i Wino - Scenarzyści o dodatku do Wiedźmina 3 - FMF w Krakowie

 • FALKON 2015 #1

  G.F. Darwin - spotkanie z twórcami

 • Pyrkon 2015 #1

  Odcinek 1