Konwenty

Konwent Geek Expansion informacje i plakat


Autor: Redakcja | Opublikowany 22 czerwca 2016 o 21:06 |

Co robić, gdy kończą się wakacje, rok szkolny tuż tuż, a chciałoby się przeżyć jeszcze jedną niezwykłą przygodę? Koniecznie przyjechać na konwent gier i fantastyki Geek Expansion do Grójca!

Grójecki Ośrodek Kultury, Klub GROFAN i Klub WARG organizują w dniach 26-28 sierpnia w centrum Grójca okazały zlot miłośników wszelkich gier i fantastyki. Impreza podzielona jest na kilka bloków tematycznych dla geeków w każdym wieku: gry planszowe, retro gry wideo, gry bitewne, prelekcje, sesje RPG, turnieje i konkursy, zabawy dla dzieci, przegląd filmów Fantasy i SF w Kinie GOK.

Dzięki współpracy ze sklepem Galaktyka Gier, Giermek, wypożyczalnią gier Limonka Games, wydawcą Galakta oraz Portal Games w Gamesroomie planszowym czekać na Was będzie ponad 200 tytułów, zarówno familijnych, ekonomicznych, strategii jak i przygodówek. Rozegrane zostaną również turnieje – Magic The Gathering, Królestwo w budowie, Carcassonne, Kakao, X-Wing, Activity Junior. W każdym z nich wygrać można cenną nagrodę, książkę, grę planszową, komiks, film na DVD lub grę wideo, vouchery do Kina GOK oraz plakaty filmowe.

Blok retro gier wideo pod skrzydłami fundacji Dawne Komputery i Gry uraczy uczestników stanowiskami z kultowymi konsolami telewizyjnymi i komputerami z lat 80. i 90. Pojawi się między innymi Atari, Commodore, Nintendo, na których będzie można zagrać w sławne produkcje: Doom, Wolfenstein 3D, Duck Hunt, Contra, Mario Kart, Worms Armageddon, Prince of Persia i wiele innych znanych i lubianych produkcji!

Fani gier wojennych i strategii na pewno ucieszą się z bloku gier bitewnych, na których Sklep Destroyer z Piaseczna oraz Klub WARG przygotują stoły z systemami: Battle Tech, Napoleon: Bogowie Wojny i kultowy Warhammer 40.000.

Wieczorem rozpoczną się seanse filmowe najnowszych hitów Fantasy i SF – Warcraft, Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów, Suicide Squad, Kung Fury, Epoka Lodowcowa 5. Fanów kina akcji i fantastyki lat 80. zapraszamy na GeekoQuiz, w którym uczestnicy będą odgadywali tytuły kultowych produkcji minionej epoki.

Konwent fantastyki z prawdziwego zdarzenia nie mógłby odbyć się bez interesujących prelekcji. Gościem specjalnym imprezy będzie Szymon Żakiewicz, pisarz, miłośnik fantastyki w każdej postaci, weteran RPGów i planszówek. Stały bywalec konwentów, profesjonalny prelegent i panelista. Fan Internetu, nowych technologii i social media. Współpracownik i współtwórca wielu fandomowych inicjatyw. Miłośnik kina, książek, filmów złotej ery Hollywood i Errola Flynna. Szymon na Geek Expansion poprowadzi prelekcje: „O starych filmach – klasyka kina Fantasy i SF w XX wieku”, „Top 20 filmowych potworów”, „Fantasy – 150 lat magii i miecza”, „ABC mitologii Cthulhu i postaci H.P. Lovecrafta”.

Podczas Geek Expansion odbędzie się również pokaz pojazdów wojskowych, zbiórka krwi, pokaz walk karate i strzelnica laserowa przy Parku Jordanowskim, warsztaty robotyki, zajęcia fizyczno-chemiczne, warsztaty balonowe, malowanie twarzy, zapisy na bitwę paintballową, która wystartuje 28 sierpnia w Drwalewie.

Konwent dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie W A R K A.

Geek Expansion Plakat

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie