Konwenty

Bialskie Dni Fantastyki 2016 już za 3 tygodnie!


Autor: Redakcja | Opublikowany 31 sierpnia 2016 o 10:08 |

Bialskie Dni Fantastyki powrócą już za miesiąc. W dniach 17 i 18 września organizatorzy wydarzenia po raz trzeci zapraszają do Białej Podlaskiej wszystkich miłośników fantastyki.

Co w programie?

Motywem przewodnim tej edycji będzie tzw. „stare kino” czyli filmy z lat 30. i 40. XX wieku. Uczestnicy konwentu będą mieli okazję poznać ten okres w historii, kulturze oraz kinie. Sprawdzą jak wtedy wyglądał świat i co inspirowało jego twórców?

Poza blokiem filmowym, podobnie jak w latach ubiegłych, w trakcie imprezy odbędą się bloki tematyczne poświęcone: fantastyce, kulturze dalekiego wschodu, kulturze i nauce, grom wideo, grom planszowym oraz tzw. cosplay czyli konkurs na najlepszy strój nawiązujący do postaci z ulubionej książki, filmu, gry etc. W programie konwentu znajdziecie ponad 100 godzin atrakcji wypełnionych prelekcjami, pokazami oraz konkursami.

Aktualny (wczesny) program imprezy dostępny jest tutaj. Bialskie Dni Fantastyki to projekt realizowany przez fanów i dla fanów, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich do współtworzenia programu konwentu. Informacje o tym jak dołączyć do grona twórców programu znaleźć można na naszej stronie. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 września.

Goście konwentu

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również spotkań autorskich. Udział w imprezie potwierdzili już Stanisław Mąderek – poznański reżyser i twórca „Stars in Black” oraz Paweł Łukomski – pochodzący z Białej Podlaskiej reżyser, twórca m.in. filmów „Doliniarze”, „X2” i „Sycylijskie Tango”.

Lokalizacja i udział w imprezie

Podobnie jak w ubiegłym roku, Bialskie Dni Fantastyki odbędą się w pomieszczeniach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicz. Wydarzenie odbędzie się w pomieszczeniach budynku przy ulicy Leszczynowej 16 w Białej Podlaskiej.

Wsparcie bialskich instytucji, partnerów oraz ludzi dobrej woli pozwala organizatorom poinformować, że udział w konwencie i nocleg na terenie imprezy sąabsolutnie bezpłatne.

Zapraszamy do śledzenia Bialskich Dni Fantastyki na stronie imprezy oraz w serwisieFacebooku.

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie