Category object (2)

Entry object (441)


Autor: Redakcja | Opublikowany 11 lutego 2018 o 12:02 |

Tworzenie kostiumów, aktywizacja lokalnej społeczności fanowskiej, muzyka na żywo podczas gier czy prawne aspekty organizacji eventów - to tylko niektóre z tematów tegorocznej Konferencji Larpowej. Siódma Kola, jak potocznie nazywają ją organizatorzy i uczestnicy, odbędzie się w dniach 23-25 lutego w krakowskiej Artetece WBP. Zgromadzi twórców i graczy larpowych z całej Polski.

 

Na larpy tworzone przez Polaków zjeżdżają się ludzie z całego świata, potencjał zaczynają dostrzegać też firmy i organizacje poszukujące oryginalnych urozmaiceń integracyjnych. Gry robione są z coraz większym rozmachem, coraz szerszy staje się też rynek larpów stricte komercyjnych. Tegoroczna konferencja, nieco na przekór, odbywa się jednak pod hasłem “Larpy lokalnie”. Warto pamiętać, że również we własnym mieście, zaraz pod nosem, znaleźć można wartościowe gry, a wiele imponujących międzynarodowych projektów ma swoje korzenie w skromnych fanowskich inicjatywach.

 

W poprzednich latach konferencja odbywała się w Lublinie, Warszawie, Katowicach i innych miastach. W tym roku rola gospodarza przypadła Stowarzyszeniu Larpownia - krakowskiej organizacji zajmującej się propagowaniem tego typu rozrywki. Miejsca na obrady użyczy Wojewódzka Biblioteka w Krakowie, a dokładniej - Arteteka, mieszcząca się przy ul. Szujskiego. 

 

Kola rozpoczyna się w piątek i potrwa aż do niedzieli. Wydarzenie jest zupełnie bezpłatne, wystarczy wcześniejsza rejestracja internetowa lub zapisy na miejscu w dniu imprezy. Mile widziani są zarówno weterani larpów, jak i osoby zupełnie początkujące, które chciałyby dopiero wejść w świat tej rozrywki. Każdy znajdzie coś dla siebie - czy to w trakcie prelekcji, warsztatów czy wieczornych spotkań integracyjnych. 

 

Konferencji towarzyszy publikacja, którą obecnie można zakupić w sklepie Rekwizytornia. Osoby, którym nie uda się dotrzeć na Kolę będą mogły śledzić prelekcje na kanale YouTube Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

 

Program konferencji oraz wszystkie informacje znaleźć można na stronie wydarzenia oraz na profilu konferencji

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie