Raport Obieżyświata #42

Konsola na "parę" i Sony uderza w Gametrade

Konsola na "parę" i Sony uderza w Gametrade

Startujemy z trzecim sezonem Raportu Obieżyświata. Zebraliśmy dla Was najnowsze informacje ze świata fantastyki i nie tylko.

Zaczynamy smutną wiadomością jaką jest śmierć wybitnego amerykańskiego pisarza Toma Clancy'ego, którego gatunek określa się jako political thriller. Firmował też swoim nazwiskiem szereg różnych gier, jak serie Ghost Recon, Splinter Cell czy Rainbow Six.

Przyjrzeliśmy się także głośnej w Polsce sprawie dotyczącej GameTrade i rzekomej chęci zamknięcia serwisu przez Sony. Czy faktycznie japońska firma chciała wyeliminować internetową giełdę gier?

Dodatkowo powiemy sporo o firmie Valve, która poza tworzeniem rewolucji w temacie domowej rozrywki,dzięki swojemu projektowi SteamOS, gra na emocjach wielu milionów miłośników serii Half-Life i Portal.

Powiemy także o powrocie po problemach prawnych Baldur's Gate oraz zapowiedzi jego zbliżającej się kontynuacji na komputery oraz urządzenia mobilne.

Zaczynając nowy rok szkolny lub akademicki na pewno znajdziemy troszkę wolnego czasu, który można owocnie zmarnować. Właśnie ruszył nowy serial w uniwersum Marvela, który spodoba się miłośnikom Avengers i innych superbohaterów.

Wspomnimy także o naukowym przełomie w produkcji prawdziwych mieczy świetlnych. Technolodzy są coraz bliżsi stworzenia prawdziwej broni godnej Jedi!

Pamiętajcie by komentować i informować na fb i tt z tagiem #rotv!

komentarze zapewnia Disqus

Podobne odcinki

Polecane serie

Szukaj na stronie

Przerwa na reklamę

Stay tuned!