Konkursy Konwenty

Wyniki konkursu "Zostań Obieżyświatem - Pyrkon 2016"


Autor: Redakcja | Opublikowany 03 maja 2016 o 22:05 |

Mamy początek maja, a to oznacza, że czas wyłonić relację zwycięską w naszym konkursie. Dobra wiadomość jest taka, że my tę pracę widzieliśmy i za chwilę sami także zobaczycie. 

Przypomnijmy, że przed Pyrkonem 2016 uruchomiliśmy konkurs, który miał na celu oddanie Wam - naszym widzom - inicjatywy w tworzeniu relacji z festiwalu. Nasza ekipa nie mogła pojawić się w tym roku w Poznaniu, a to znaczyło, że jest miejsce dla Was i Waszych urządzeń nagrywających.

Właściwie nie spodziewaliśmy się zbyt wiele. Mimo Waszego dość sporego zainteresowania (wiele z Was odwiedziło stronę konkursową), nie spodziewaliśmy się zatrzęsienia na skrzynce pocztowej. Jedyna obawa dotyczyła możliwości nie pojawienia się żadnej relacji. 

A jednak pojawiła się jedna praca, przygotowana przez Martę i Oliwię. Praca, na którą bardzo czekaliśmy i z niecierpliwością przekazywaliśmy dalej w ekipie, by każdy mógł się z nią zapoznać. Praca zwycięska! 

Zanim obejrzycie relację pozwólnie na kilka słów komentarza. Nagrodę przyznaliśmy tej pracy nie dla tego, że była jedyną, a dlatego, że jest dobrze zrobiona. Relacjonuje całościowo wydarzenie, ujęcia są ciekawe, dość dynamiczne, choć pojawia się kilka nieco zbyt długich (jak to z R2-D2). Pojawiają się w nich wywiady, czego nie oczekiwaliśmy, które dodatkowo zasługują na pochwałę za pojawienie się w nich jednej z autorek. Nagranie nie musiało być montowane (mogło być jednym ciągiem zrobione i bez muzyki), a jednak takowy montaż się pojawia. Relacja nie jest za długa i jest kompletna. Krótko mówiąc: to jest praca, jakiej oczekiwaliśmy!

Nie przedłużając: poniżej znajdziecie link do gotowej relacji, a do autorek wędrują nagrody: limitowane wydanie DVD o 15 latach festiwalu Pyrkon i drobne upominki. 

Zobacz gotową relację

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie