Klasyczna baśń w nowoczesnym wydaniu


Recenzja antologii opowiadań Klasyczna baśń w nowoczesnym wydaniu, w której zebrano najciekawsze prace nadesłane na konkurs literacki Smoków przy festiwalu Dni Fantastyki 2013.

Opis publikacji z tylnej okładki:
Dni Fantastyki to największy na Dolnym Śląsku konwent organizowany od 2004 roku przez wrocławskie Centrum Kultury ZAMEK. Począwszy od pierwszej edycji imprezy jej najważniejszym blokiem programowym jest strefa literatury, w ramach której odbywa się konkurs literacki na najlepsze opowiadanie fantastyczne. Co roku uczestnicy rywalizują w dwóch kategoriach: debiutanci (bez publikacji na koncie) i profesjonaliści (przynajmniej jeden opublikowany tekst w druku lub na portalu literackim).

Od 2013 roku zwycięzcy otrzymują statuetki Smoków – specjalnie zaprojektowane trofeum, będące nagrodą przyznawaną na wrocławskim konwencie.Konkurs cieszy się stale rosnąca popularnością, co ma nie tylko bezpośrednie przełożenie na liczbę nadsyłanych tekstów, ale również na ich jakość. Wśród dotychczasowych laureatów znajdziemy takie nazwiska jak: Dawid Kain, Marcin Rusnak czy Rafał Orkan, którzy obecnie mają już na swoim koncie publikacje książkowe.

Na najlepszych imprezach fantastycznych możecie odszukać Antologię opowiadań zgłoszonych na tegoroczny konkurs. Znajdziecie tutaj teksty z dwóch kategorii konkursowych: debiutantów oraz profesjonalistów. Niewykluczone, że z kilkoma twórcami zaprezentowanych prac spotkacie się w przyszłości, ale już jako autorami indywidualnie wydanych książek. 

Masz opinię? Wyraź swoje zdanie